Ekonomi

Kishin mbjellë 570 rrënjë kanabisi në disa shtëpi të ndryshme, pranga 5 shqiptarëve në Angli

Pesë shqiptarë janë arrestuar në Angli pasi në shtëpitë e tyre u gjetën 570 rrënjë kanabisi. Një prej tyre është dënuar edhe më parë për dokumenta false, ndërsa dy të tjerë për prodhim lëndësh narkotike.
Featured image of article: Kishin mbjellë 570 rrënjë kanabisi në disa shtëpi të ndryshme, pranga 5 shqiptarëve në Angli Një prej dhomave ku shqiptarët kultivonin kanabisin

BRITANI E MADHE- Pesë shqiptarë janë arrestuar në ishullin britanik pasi në banesat e tyre u gjetën të mbjella 570 rrënjë kanabisi.

Të arrestuarit shqiptarë i përkasin moshën nga 19-49 vjeç, ndërsa vetëm tre prej tyre janë identifikuar me emra.

Ata janë Adrian Pepaj, 22 vjeç, i cili gjithashtu akuzohet për dokumenta falso; Kledian Lezaj, 27 vjeç dhe Sokol Sakuta, 23 vjeç të dy të dënuar më parë për prodhim narkotikësh.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Operacioni ka kërkuar ndërhyrjen e 50 oficerëve të policisë dhe të disa helikopterëve pasi bimët narkotike ishin mbjellë në 7 shtëpi të ndryshme të marra me qera nga shqiptarët.

Pas disa verifikesh të kyera dy prej të arrestuarve janë liruar nga burgu dhe po hetohen në gjendje të lirë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment