Aktualitet

“Kishim frikë, nuk dolëm jashtë as pas ulërimave”/ Flet fqinja e Olsi Çekiçit që masakroi të ëmën me thikë, çfarë panë nga horrori në Pogradec

VIDEO
Ndër të tjera, ajo tregon se të bërtiturat nuk po mbaronin, deri kur morën vesh lajmin e rëndë.
Featured image of article: “Kishim frikë, nuk dolëm jashtë as pas ulërimave”/ Flet fqinja e Olsi Çekiçit që masakroi të ëmën me thikë, çfarë panë nga horrori në Pogradec Olsi Çekiçi, fqinja dhe foto nga vendi i ngjarjes
Përditësuar:

POGRADEC– Një fqinjë ka treguar detaje nga ngjarja horror që tronditi Pogradecin mbrëmjen e sotme. Përpara mediave, gruaja që shikoni në video, tregon se kanë dëgjuar ulërimë, por që askush nuk ka dalë jashtë sepse Olsi Çekiçin që masakroi për vdekje me thikë nënën e tij, e njihnin si problematik dhe kishin frikë.

Ndër të tjera, ajo tregon se të bërtiturat nuk po mbaronin, deri kur morën vesh lajmin e rëndë.

“Thërrisnin ata të shtëpisë apo ulërinte ajo, se di. Nuk e di e shkreta, vetëm të bërtitura dëgjonim. Ishte grua e mirë sa s’kishte, e shkëlqyer. Nuk dolëm jashtë se nuk na linte njeri. Ishim larg vetëm kur dëgjuam zhurma. Ne nuk kishim lidhje fare me Olsin, vazhdonim rrugën. Ishte problematik për familjen e tij,”- u shpreh ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ngjarja e rëndë tronditi Pogradecin pasditen e sotme. Olsi Çekiçi pas sherreve dhe dhunës së përditshme mori thikën dhe masakroi nënën e tij, 70-vjeçare. Kokën ia preu dhe ia vari në derë. 44-vjeçari la të plagosur edhe vëllain e tij dhe tashmë është në pranga.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment