Bota

Kina nuk gjen qetësi/ Pas 24 orësh regjistrohen sërish 3 raste të reja me koronavirus

Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë bën me dije se 2 nga rastet e reja janë të ardhura dhe një rast është brenda vendit.
Featured image of article: Kina nuk gjen qetësi/ Pas 24 orësh regjistrohen sërish 3 raste të reja me koronavirus Foto Ilustruese

KINË- Ditën e djeshme në Kinë fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë rast i ri që nga fillimi i pandemisë  me koronavirusi mirëpo kjo nuk ka zgjatur shumë pasi ditën e sotme mediat vendase kanë bërë me dije se në vend janë regjistruar 3 raste pozitive me Covid-19.

Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë bën me dije se 2 nga rastet e reja janë të ardhura dhe një rast është brenda vendit.

Numri i rasteve të konfirmuara në Kinë ka arritur në 82,974, ndërsa bilanci i viktimave qëndron i pandryshuar prej ditësh në 4,634.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:.ndtv.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment