BotaVirale

Kina “goditet” nga stuhia! Erërat e forta arrijnë të sjellin ‘rrotull’ edhe aeroplanin, pamje për mos t’u humbur…

Për të treguar fuqinë e stuhisë, mediat vendase kanë publikuar një video ku një avion i madh pasagjerësh sillet rrotull nga erërat.
Featured image of article: Kina “goditet” nga stuhia! Erërat e forta arrijnë të sjellin ‘rrotull’ edhe aeroplanin, pamje për mos t’u humbur… Pamje nga avioni

KINË– Një stuhi ka goditur Kinën lindore duke shkaktuar të paktën 11 viktima dhe qindra persona të plagosur. Për të treguar fuqinë e stuhisë, mediat vendase kanë publikuar një video ku një avion i madh pasagjerësh sillet rrotull nga erërat.

Aeroplani rrotullohet disa herë në vend, derisa ndalon por pa i rrezikuar jetën asnjë prej pasagjerëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment