Sport

Kimmich: Liverpool është favorit për çerekfinale

Joshau Kimmich nuk mendon se Bayern Munich është pretendent për të kaluar në fazën tjetër të Champions League.
Featured image of article: Kimmich: Liverpool është favorit për çerekfinale

Mbrojtësi i Bayern Munich, Joshua Kimmich, mendon se Livepool-i  është favorit për kalimin në çerekfinalet e Champions League.

Klubet luajnë nesër më datë 19 shkurt gjatë orës 21:00, sfidën e parë të vlefshme për një vend në 8 ekipet më të mira në stadiumin e Anfield.

Kimmich nuk mendon se bavarezët futen në këtë ndeshje si pretendente për të kaluar në fazën tjetër.

Ata kanë humbur një ndeshje në kampionat gjatë gjithë sezonit dhe kanë pësuar vetëm 15 gola, ndërsa ne nuk jemi aq të qëndrueshëm sa më parë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tani, është pak më ndryshe, është një shans për t’u zhvilluar, për të gjetur mënyra të reja për sukses.

Jemi pranë Dortmundit, në çerekfinale të DFB-Pokal dhe ende në garë në Ligën e Kampionëve”.

Por duhet të përmirësojmë stilin tonë të lojës përpara se të krahasohemi me ekipet më të mira në Evropë.

Joshua Kimmich, mbrojtës i Bayern Munich

B.N/dosja.al

Shto Koment