Politike

Kim reagon pas mbledhjes së Këshillit Politik: Reforma po përparon shumë, anëtarët do marrin vendime të mençura.

Në një postim në mediat sociale, Kim shkruan se Reforma Zgjedhore po përparon shumë.
Featured image of article: Kim reagon pas mbledhjes së Këshillit Politik: Reforma po përparon shumë, anëtarët do marrin vendime të mençura. Yuri Kim, ambasadore e SHBA

TIRANË- Ambadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit Politik. Në një postim në mediat sociale, Kim shkruan se Reforma Zgjedhore po përparon shumë.

“Diçka e mirë që dëgjojë se Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore po përparon shumë. Kam takuar të gjithë anëtarët Rudina Hajdari, Damian Gjiknuri, Oerd Bylykbashi, Petrit Vasili dhe besoj se ata do të marrin vendime të mençura. Faleminderit që vendosët për të ardhmen”, shkruan Kim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këshilli Politik ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës. Palët kanë rënë dakord për rolin e Policisë në zgjedhje, kamerat në qendrat e votimit dhe numërimit. Maxhoranca dhe opozita janë përplasur për identifikimin, numërimin dhe votimin elektronik.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment