Showbiz

Kim Kardashian tregon shifrën marramendëse që paguhet nga Instagram

Kim Kardashian kohët e fundit ka paraqitur dokumente ku tregon qartë shifrat që ajo paguhet për çdo postim në Instagram.
Featured image of article: Kim Kardashian tregon shifrën marramendëse që paguhet nga Instagram Kim Kardashian.

Ylli i ‘Keeping Up with the Kardashian’, Kim Kardashian është një nga vajzat më të paguara në klanin Kardashian-Jenner. Ajo drejton biznesin kozmetik që mban edhe emrin e saj, por ky nuk është i vetmi burim i parave në familjen e saj.

Instagrami është shndërruar në një nga rrjeteet më të forta sociale, ndjekës, like dhe komentet sjellin vetëm para për shumë personazhe të njohur të skenës, por jo vetëm.

38- vjeçarja arrin të paguhet 300 mijë – 500 mijë ollarë, madje kur ajo nuk pranon asaj i ofron shuma deri në 1 milionë dollarë për një postim të saj në Instagram. Në fotot e saj mund të shohësh firmat më luksoze të veshjeve, këpucëve, syzeve apo bizhuterive të ndryshme. Qartë fare, postimi i saj është një rrogë ‘e majme’ në krahësim me pagat minimale në shtetin amerikan.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kim Kardashian asnjëherë nuk ka pranuar të flas për shifrat përkatëse, por më në fund ajo e ka treguar.

Burimi: Daily Mail 

L.K/Dosja.al

Shto Koment