Bota

Kim Jong kërkon falje për vrasjen e zyrtarit nga Koreja e Jugut: Kjo ngjarje nuk duhet të kishte ndodhur kurrë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong i ka thënë homologut të tij të Koresë së Jugut që kjo ngjarje nuk duhet të kishte ndodhur dhe i ka kërkuar falje me anë të një letre që i ka dërguar presidentit Moon.
Featured image of article: Kim Jong kërkon falje për vrasjen e zyrtarit nga Koreja e Jugut: Kjo ngjarje nuk duhet të kishte ndodhur kurrë Kim Jong

KOREA E VERIUT– Kim Jong-un, udhëheqësi i Koresë së veriut ka kërkuar falje për vrajsen e njw zyrtari nga Koreja e jugut, i cili u vra njw ditw mw parw dhe më pas u dogj nga disa ushtarë në det.

Sipas BCC, Jong i ka thënë homologut të tij të Koresë së Jugut që kjo ngjarje nuk duhet të kishte ndodhur dhe i ka kërkuar falje, me anë të një letre që i ka dërguar presidentit Moon.

Koreja e Veriut ka pranuar vrasjen e tij, por jo djegien e trupit, pasi sipas tyre ajo që kanë djegur ka qenë mjeti lundues i viktimës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Trupat nuk mund ta lokalizonin shkelësin e paidentifikuar gjatë kontrollit, pasi qëlluan ata dogjën pajisjen si masë parandalimit ndaj Covid-19.”- ka thënë drejtori i sigurimit kombëtar të Koresë së Jugut, Suh Hoon gjatë një konference.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, ku një zyrtar nga Koreja e Jugut është gjetur i vdekur. Koreja e Jugut ka akuzuar që ushtarët nga rajoni i veriut e kanë vrarë në mënyrë brutale, ku kanë qëlluar mbi të e më pas i kanë djegur trupin, si formë parandaluese ndaj Covid-19.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment