Politike

Kim dhe Soreca takojnë Vitore Tushën, ambasadorja e SHBA: Rikonfirmuam afatin kohor për të caktuar kandidatë të kualifikuar në Gjykatën Kushtetuese

Kim përmes një postimi në Twitter shkruan se në këtë takim është rikonfirmuam afatin kohor për të caktuar kandidatë të kualifikuar në Gjykatën Kushtetuese.
Featured image of article: Kim dhe Soreca takojnë Vitore Tushën, ambasadorja e SHBA: Rikonfirmuam afatin kohor për të caktuar kandidatë të kualifikuar në Gjykatën Kushtetuese Yuri Kim, Vitore Tusha dhe Luigi Soreca

TIRANË– Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim së bashku me ambasadorin e BE-së Luigi Sorecën janë takuar ditën e sotme me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese,Vitore Tushën.

Kim përmes një postimi në Twitter shkruan se në këtë takim është rikonfirmuam afatin kohor për të caktuar kandidatë të kualifikuar në Gjykatën Kushtetuese si dhe bën me dije se ky proçes do ta cojë Shqipërinë përpara.

Postimi i Kim:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Soreca & unë u takuam sot me Kryetaren Vitore Tusha për të rikonfirmuar afatin kohor për të caktuar kandidatë të kualifikuar në Gjykatën Kushtetuese. Takimi i nesërm duhet ta çojë procesin përpara kështu procesin e ngritjes së Kushtetueses

(a.b)/dosja.al

Shto Koment