Politike

“Këto kohë më vinë informacione të rënda”, Berisha rrëfen raportet me Bashën: Më pyet, e këshilloj

 • Betimi i Vorpsit tek noterja, Sali Berisha “zbulon” prapaskenat: Ia diktoi Rama
 • Berisha hedh akuza të forta ndaj Dvoranit: Ka 100 mln të pajustifikuara
 • Reforma Zgjedhore, Berisha këshilla opozitës: Qartësoni mendimin
 • Berisha rrëfen çfarë i tha zyrtari i lartë për Ramën: Do më ankohet për...
 • “U morën 2 vite me të se bashkëjetonte me demokratin”, Berisha mbron Xhaferllarin
 • Sali Berisha i ka hedhur poshtë pretedimet se pas çdo vendimi të Bashës fshihet ky i fundit, duke pranuar se vetëm e këshillon.
  Featured image of article: “Këto kohë më vinë informacione të rënda”, Berisha rrëfen raportet me Bashën: Më pyet, e këshilloj Lulzim Basha dhe Sali Berisha

  I ftuar në studion e Abc News me Mirela Milorin ish-kryeministri Sali Berisha foli edhe për raportet e tij me kreun e demokratëve Lulzim Bashën.

  Berisha i ka hedhur poshtë pretedimet se pas çdo vendimi të Bashës fshihet ky i fundit, duke pranuar se vetëm e këshillon.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Jo nuk fshihem unë, më pyet dhe unë ua them unë nuk kam dy palë këshilla”, tha Berisha, teksa vijoi më pas duke thënë se kryeministrit Rama po i vjen fundi dhe se kohët e fundit merr informacione që sipas tij duan verifikim.

  “Unë kam bindjen se Edi Rama po shkon drejt një katastrofe politike të vetës që e meriton. Më vinë informacione këto kohë që sigurisht duan verifikuar, tmerrësisht të rënda, dhe ai duhet të ikë një minutë e më parë”, tha Berisha./abcnews.al

  Shto Koment