Aktualitet

‘Kështu na vrisni nga pak…çdo ditë’/ AKU në Gjirokastër, denoncimi për çokollatën e skaduar

Çokollatë e skaduar në Gjirokastër kur po atë ditë në qytet AKU kishte ushtruar kontrolle.
Featured image of article: ‘Kështu na vrisni nga pak…çdo ditë’/ AKU në Gjirokastër, denoncimi për çokollatën e skaduar Çokollata e skaduar

GJIROKASTËR–  Gazetarja Ervina Shehaj ka postuar foton e një çokollatë, data e skadencës të së cilës kishte kaluar me thuajse një javë.

Ironia lidhur me këtë rast është se Autoriteti Kombëtar i Ushqimit kishte zhvilluar një kontroll po atë ditë në qytet, por mesa duket nuk i kanë vënë re produktet e skaduara.

Postimi i gazetares

“Si për ironi fati sot bëra një lajm lidhur me AKU në qarkun Gjirokastër dhe ky është rezultati. Çokollata e blerë ditën e djeshme në Gjirokastër, skandeca 17.07.2019. Faleminderit shteti im, kështu na vrisni nga pak…çdo ditë,“-shkruan ajo.

Ky nuk është rasti i parë që qytetarët shqiptarë denoncojnë produkte të skaduara por deri më tani nuk është marrë asnjë masë që të ndryshojë e rregullojë tregun.

(k.m/dosja.al)

Një Koment në “‘Kështu na vrisni nga pak…çdo ditë’/ AKU në Gjirokastër, denoncimi për çokollatën e skaduar

  1. o cop debile gazetare kur e shef daten qe ka skaduar mos e blej ca na bo statuse kot cop injorante e futur quhet kur i ndryshohet data ose i mbulohet po jo kur e ka

Shto Koment