Aktualitet

Kërkesa për shkarkimin e Metës, Kushtetuesja nuk e liston si prioritet, vendimi i Kuvendit s’do të shqyrtohet deri në fund të tetorit

Vetë Gjykata Kushtetuese ka publikuar sot kalendarin për çështjet që do të shqyrtojë në muajt në vijim, mes të cilave bie në sy mungesa e kërkesës së Kuvendit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.
Featured image of article: Kërkesa për shkarkimin e Metës, Kushtetuesja nuk e liston si prioritet, vendimi i Kuvendit s’do të shqyrtohet deri në fund të tetorit Ilir Meta dhe Gjykata Kushtetuese

TIRANË– Vendimi për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nuk do të merret nga Gjykata Kushtetuese, të paktën deri në fund të muajit tetor.

Vetë Gjykata Kushtetuese ka publikuar sot kalendarin për çështjet që do të shqyrtojë në muajt në vijim, mes të cilave bie në sy mungesa e kërkesës së Kuvendit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Seancat gjyqësore të njoftuara nga Gjykata Kushtetuese:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kuvendi shkarkoi me shumicë votash më 9 qershor Kreun e Shtetit. Vendimi është depozituar për interpretim Në Gjykatën Kushtetuese, por kjo e fundit duket se nuk e ka prioritet këtë çështje.

(F.m/dosja.al)

Një Koment në “Kërkesa për shkarkimin e Metës, Kushtetuesja nuk e liston si prioritet, vendimi i Kuvendit s’do të shqyrtohet deri në fund të tetorit

  1. Nuk e liston si prioritet, apo nuk e rendit si perparesi?
    Nga cili “universitet” vijne keta “gazetare”?
    UFO, Kristal, Planetar, Vitrina,apo Mesdhetar?

Shto Koment