Aktualitet

‘Lekët ose të vrava’ po tërhiqte para në bankomat, vajza kërcënohet me thikë në Sarandë

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10 të mëngjesit në lagjen numër dy të Sarandës ku më pas, vajza u drejtua për në polici.
Featured image of article: ‘Lekët ose të vrava’ po tërhiqte para në bankomat, vajza kërcënohet me thikë në Sarandë Foto Ilustrues

SARANDË- Një ngjarje ë rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Sarandë ku një 34-vjeccare është kërcënuar nga një përson ende i paidentifikuar teks ajo ka qenë duke tërhequr para në bankomat.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10 të mëngjesit në lagjen numër dy të Sarandës ku më pas, vajza u drejtua për në polici.

Personi e ka kërcënuar me mjete të mprehta duke tentuar ti vjedhë paratë, e ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjrjës për të zbardhur rrethanat dhe identifikimin e kërcënuesit.

Njoftimi i policisë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me datë 08.05.2021, rreth orës 10:00, në lagjen nr.2, Sarandë, 1 person ende i paidentifikuar, pranë bankomatit të një banke, dyshohet se nën kërcenimin e një mjeti të mprehtë, ka tentuar t’i vjedhë një shumë parash shtetases A. N., 34 vjeçe.

Nga ana e Policisë po bëhet krehja e zonës, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.

(e.k/dosja.al)

Shto Koment