Virale

Kërcejnë teksa përcjellin të vdekurit në varr. Një grup personash bëhen meme në Afrikë

VIRALE
Tre vjet më vonë, grupi ka përjetuar një raund të dytë të famës në internet, me përdoruesit e mediave sociale duke përvetësuar trupën si një simbol të ‘përulur ‘ në kohën e Covid-19.
Featured image of article: Kërcejnë teksa përcjellin të vdekurit në varr. Një grup personash bëhen meme në Afrikë Pamje nga kercimi

AFRIKË- Një grup personash janë bërë meme në Afrikë, pasi ata kërcejnë teksa dërgojnë për në varresa trupat e pajetë. Në 2017, kjo trupë e ‘Ghanaian’  u bë virale në mbarë botën  për vallet e tyrë gjatë përcjelljes për në banesë të fundit, duke mbledhur miliona shikime.

Tre vjet më vonë, grupi ka përjetuar një raund të dytë të famës në internet, me përdoruesit e mediave sociale duke përvetësuar trupën si një simbol të ‘përulur ‘ në kohën e Covid-19.

Sulley Lansah i Afrikës së BBC u takua me udhëheqësin e trupës për të marrë reagimin e tij për famën e tij e re dhe për të parë se si përballet me koronavirusin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.K.Dosja.al)

 

Etiketa:

Shto Koment