Sport

Këpucët e rekordit të Messit në ankand: shiten për 125.000 paund!

Të ardhurat e siguruara, do të shkojnë për bamirësi në një spital universitar në Katalonjë
Featured image of article: Këpucët e rekordit të Messit në ankand: shiten për 125.000 paund!
Përditësuar:

ANGLI – Shtëpia e mirënjohur e ankandeve “Christie’s” ka shitur këpucët e sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi, ato të golit numër 644 në karrierën e tij te skuadra katalane, që theu rekordin e golave të realizuar, rekord i mbajtur më parë nga braziliani legjendar  Pele.

Goli rekord i Messit u shënua gjatë ndeshjes kundër Valladolid, më 22 dhjetor 2020. Këpucët u blenë në ankand për 125.000 paund dhe të ardhurat nga shitja e tyre do të shkojnë në spitalin universitar “Vall d’Hebron” në Barcelonë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

Shto Koment