Politike

“Keni qenë me antiplumb?”, Rama: Nëse do më kishin thënë për sot dua kisha treguar me qejf, e kam bërë dhe në kohëra të tjera

VIDEO
Rama e ka marrë me të qeshur këtë koment për të, duke thënë se nëse do ishte akuzuar sot do ua kishte treguar me qejf, duke nënkuptuar se do zhvishej.
Featured image of article: “Keni qenë me antiplumb?”, Rama: Nëse do më kishin thënë për sot dua kisha treguar me qejf, e kam bërë dhe në kohëra të tjera Edi Rama

KOSOVË– Kryeministri Edi Rama është pyetur sot për lajmet e publikuara nga mediat në Kosovë se ai kishte veshur dje jelek antiplumb. Në konferencës në përfundim të vizitës në Kosovë, Rama e ka marrë me të qeshur këtë koment për të, duke thënë se nëse do ishte akuzuar sot do ua kishte treguar me qejf, duke nënkuptuar se do zhvishej.

Ka një kuriozitet se është shkruar në shumë media që ju keni qenë me antiplumb, a është e vërtetë kjo?

Për dje apo sot?

Për dje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aaa, nëse do ishte për sot  do ua provoja pa problem.

Pse jo..

Pse jo? Ju e dini që unë se kam problem trupin tim, se e kam bërë në kohëra të tjera.

Rama ka përfunduar vizitën 2 ditore në Kosovë. Për dy ditë me radhë, Rama takoi liderët politikë në Kosovë, por nuk shtrëngoi dot duart me Haradinajt. Kreu i qeverisë tha se i kishte kërkuar takim, por i ishte mbyllur dera. Në fund të vizitës, Kryeministri ka njoftuar tërheqjen e padisë kundër kreut të AAK-së. Rama tha se vizita në Prishtinë ishte për tu informuar dhe jo për të bashkuar politikën. Ai ka kundërshtuar edhe njëherë aktakuzat e tha se Kosova sot ndodhet në një udhëkryq të madh dhe në rrezik.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment