Aktualitet

Keni planifikuar të shkoni në plazh? Moti me plot surpriza, shikoni njëherë parashikimin

Gjatë ditës së sotme nuk do të mungojnë reshjet në disa qarqe të vendit.
Featured image of article: Keni planifikuar të shkoni në plazh? Moti me plot surpriza, shikoni njëherë parashikimin Foto ilustruese

SHQIPËRI: Edhe sot në vend do të reshje të dobëta shiu në të gjitha qarqet e vendit. Sipas IGJEUM gjatë pasdites së sotme në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet mund të marrin edhe formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe).

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 27 °C

në vendet e ulëta: 17 / 28 °C

në vendet malore: 13 / 24 °C

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, për momente të shkurtra deri e fortë.

auto_m21562880577.jpg

J.V/Dosja.al 

Shto Koment