Sociale

Keni plane për sot? Shikoni njëherë parashikimin e motit: Temperaturat do arrijnë deri në 30 gradë

Mësohet se temperaturat në vlerat minimale parashikohen nga 10 gradë në zonat malore deri në 15 në ato të ulta dhe ato bregdetare, ndërkoëh vlera maksimale do arrijë deri në 30 gradë.
Featured image of article: Keni plane për sot? Shikoni njëherë parashikimin e motit: Temperaturat do arrijnë deri në 30 gradë Foto ilustruese

TIRANË- Dita sot do të dominohet nja një mot i kthjellet në të gjithë territorin dhe temperaturat do të jenë të larta. Sipas parashikimit që bën Shërbimi Metreologjik Ushtarak, bëhet me dije se në disa zona malora do të ketë dhe vranësira kalimtare.

Mësohet se temperaturat në vlerat minimale parashikohen nga 10 gradë në zonat malore deri në 15 në ato të ulta dhe ato bregdetare, ndërkoëh vlera maksimale do arrijë deri në 30 gradë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për shkak të depërtimit të masave ajrore të qëndrueshme moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore. Temperaturat në vlerat minimale parashikohen nga 10ºC nëe zonat malore deri në 15ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare. Në vlerat e mesditës temperaturat parashikohen me rritje duke prekur vlerat nga 24ºC në relievet malore deri në 30ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare”, shkruhet në një njoftim nga SHMU.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment