DiasporaSport

EURO 2020 “flet” shqip! Ermal Meta hap ceremoninë në ndeshjen e parë mes Italisë dhe Turqisë

Ermal Meta do të jetë sot në “Olimpico” të Romës nga ku nis aventura e kampionatit europian të futbollit me ndeshjen Turqi-Itali
Featured image of article: EURO 2020 “flet” shqip! Ermal Meta hap ceremoninë në ndeshjen e parë mes Italisë dhe Turqisë Ermal Meta dhe Euro 2020
Përditësuar:

ITALI – Nga sot starton aktiviteti më i madh futbollistik i Kontinentit të Vjetër “Euro 2020”. Gjithçka do të startojë nga Roma, kryeqyteti italian, i cili në ceremoninë e tij do të ketë edhe këngëtarin shqiptar Ermal Meta.

Kjo nuk është hera e parë që një artist shqiptar performon në ceremoninë hapëse të ndonjë kampionati zyrtar.

Një gjë të tillë e ka bërë edhe këngëtarja Era Istrefi, e cila pati kënduar në hapjen e kampionatit botëror “Rusia 2018”. Sot në orën 21:00, do të luhet ndeshja e parë mes Italisë dhe Turqisë në stadiumin “Olimpico”.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
View this post on Instagram

 

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic)


B.T (Dosja.al)

Shto Koment