Showbiz

Këngëtari Flori Mumajesi e quajti të pamerituar çmimin “New Artist” , djemtë e ‘Urban Band’ nuk mbajnë mëri: Me gjithë qejf do e bënim një bashkëpunim

Grupi “Urban Band” ka reaguar së fundmi pas deklaratës të Flori Mumajesit se çmimi i tyre ishte i pamerituar.
Featured image of article: Këngëtari Flori Mumajesi e quajti të pamerituar çmimin “New Artist” , djemtë e ‘Urban Band’ nuk mbajnë mëri: Me gjithë qejf do e bënim një bashkëpunim Urban Band

TIRANË-  Pas përfundimit të festivalit ‘Kënga Magjike’ këngëtari Flori Mumajesi shprehu disa pakënaqësi për çmimet e ndara. Ai nuk ishte dakord me vlerësimin dhe pikët e jurisë si dhe shfaqi hapur edhe mendimin se grupi “Urban Band” të cilët fituan çmimin “New Artist” nuk e meritonin.

Djemtë e grupit “Urban Band” të ftuar në emisionin “ABC e Mëngjesit” janë shprehur se pavarësisht deklaratës nuk do të krijojnë armiqësi të kota, dhe se janë të gatshëm për një bashkëpunim me Flori Mumajesin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Juria ka qenë mëse e vërtetë për çmimet që ka dhënë. Te kjo pjesa e ka pas me ne apo jo, nuk e dinim. Ne sollëm në Festival një këngë që kishte ritëm. Me gjithë qejf do e bënim një bashkëpunim me Florin. Nuk kemi pse bëjmë ne armiqësi të kota. Ne jemi artistë të rinj, kemi karrierën përpara”, – thanë ata.

(f.i/dosja.al)

Shto Koment