Bota

Këngëtari 63-vjeçar në Kinë censurohet në mediat sociale nga Pekini, ngjan shumë me presidentin Xi

63-vjeçari Liu Keqing ka parë teksa llogaria e tij në Instagram është bllokuar nga autoritet shumë herë, pasi ai ‘shkel pamjen e liderit’, sipas raporteve mediatike.
Featured image of article: Këngëtari 63-vjeçar në Kinë censurohet në mediat sociale nga Pekini, ngjan shumë me presidentin Xi Presidenti Xi Jinping dhe Këngëtari, Liu Keqing.

KINË-Një këngëtar i Operas në Kinë është censuruar online rregullisht pasi ka një ngjashmëri të habitshme me presidentin kines, Xi Jinping.

63-vjeçari Liu Keqing ka parë teksa llogaria e tij në Instagram është bllokuar nga autoritet shumë herë, pasi ai ‘shkel pamjen e liderit’, sipas raporteve mediatike.

Kina është kritikuar për mbrojtjen obsesive që tregon ndaj imazhit të liderit Xi, ndërkohë kujtojmë se ky vend komunist ndaloi dhe qarkullimin e filmit të animuar Winnie the Pooh, pasi përdorues të rrjeteve sociale e krahasonin Xi me arushin në meme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Presidenti Xi Jinping

 

Këngëtari, Liu Keqing.

Burimi:  Dailymail

A.C/Dosja.al

Një Koment në “Këngëtari 63-vjeçar në Kinë censurohet në mediat sociale nga Pekini, ngjan shumë me presidentin Xi

  1. Keto duken te gjithe. njelloj …

Shto Koment