Showbiz

Këngët e Dua Lipës mund të mos dëgjohen në këtë shtet të botës/ Veprimi i këngëtares shqiptare nxit qytetarët që të nisin një peticion kundër saj

FOTO
Një postim ka aftësinë të të bëjë që muzika jote të ndalohet në një shtet dhe kjo gjë po i ndodh tani Dua Lipës.
Featured image of article: Këngët e Dua Lipës mund të mos dëgjohen në këtë shtet të botës/ Veprimi i këngëtares shqiptare nxit qytetarët që të nisin një peticion kundër saj Dua Lipa
Përditësuar:

IZRAEL– Këngëtarja shqiptare Dua Lipa rrezikon që këngët e saj të mos dëgjohen në Izrael. E gjitha filloi pas publikimit të një shkrim nga ana e saj në story, ku flitej për disa veprime që ishin kryer ndaj palestinezëve.

Ky postim i bërë nga Dua mori kritika të shumta dhe këngëtarja është detyruar që ta fshijë më vonë.

Dua Lipa

Fansat izraelitë janë zemëruar me të dhe e akuzuan Duan që po mban një anë pa e ditur mirë çështjen se për çfarë bëhet fjalë dhe kanë filluar një peticion në Izrael ku po bëjnë thirrje që këngët e saj të ndalohen në Army Radio dhe Galgalatz.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ministri i Mbrojtjes dhe ai i Kulturës janë kontaktuar nga disa organizata në vend në mënyrë që peticion i ngritur të merret seriozisht dhe të ndalohet transmetimi i këngëve të Duas.

Nga ana e këngëtares shqiptare nuk ka pasur asnjë reagim apo kërkesë për falje.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment