Politike

“Kemi një marrëdhënie të këndshme, është e dhimshme”, Rama flet për gjendjen e Boris Johnson, si e priti infektimin e tij

Në një lidhje me Skype në emisionin "Përballë", Rama tha se ka një marrëdhënie të mirë me të dhe se i ka ardhur shumë keq për situatën që po kalon.
Featured image of article: “Kemi një marrëdhënie të këndshme, është e dhimshme”, Rama flet për gjendjen e Boris Johnson, si e priti infektimin e tij Edi Rama dhe Boris Johnson

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka komentuar shtrimin e kryeministrit britanik Boris Johnson, në terapi intensive, pasi është infektuar me Covid-19. Në një lidhje me Skype në emisionin “Përballë”, Rama tha se ka një marrëdhënie të mirë me të dhe se i ka ardhur shumë keq për situatën që po kalon.

E njoh personalisht, kemi një marrëdhënie sa më të këndshme. bëra menjëherë një reagim që ai tq shërohet sa më shpejt, dhe të kthehet sa më shpejt në krye të vendit të tij të mrekullueshëm. është një dhimbje, është shumë e vështirë,“- tha Rama.

Kryeministri britanik Boris Johnson ka kaluar edhe natën e dytë në spitalin e St.Thomas në Londër pasi  gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua shumë si shkak i koronavirusit. Para daljes së analizave mjekët u frikësuan se mund të kishte pneumoni prandaj  dhe  e vendosën nën kujdesin intensivë për më shumë siguri. Por, rezultatet treguan se Johnson nuk ka neumoni dhe se po merr frymë pa ventilator.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

55 vjeçari, u shtrua në spitalin St Thomas të dielën pasi prej 10 ditësh simptomat e tij të koronavirusit ishin përkeqësuar, duke i shkaktuar shumë probleme kryesisht me mushkëritë. Por tashmë me daljen e analizave është konfirmuar se kryeministri britanik nuk ka pneumoni.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment