Politike

‘Kemi dëgjuar se fle vetëm gjumë’/ Basha ironizon socialistët: Ata punë quajnë vetëm vjedhjen (VD)

Një prej tyre tha se kishte dëgjuar se Basha fle gjumë, por sipas tij, kjo nuk i ka rezultuar e vërtetë.

DIVJAKË– Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka takuar ditën e sotme fermerët në Lushnje e Divjakë, me të cilët ka diskutuar edhe vështirësitë me të cilat hasen çdo ditë.

Një prej tyre tha se kishte dëgjuar se Basha fle gjumë, por sipas tij, kjo nuk i ka rezultuar e vërtetë.

“Kam dëgjuar nga njerëzit që kryetari Basha fle gjumë, po nuk qenka kështu”, i tha qytetari, ndërsa e menjëhershme ka qenë edhe përgjigja e liderit opozitar.

E menjëhershme ka qënë edhe kundërpërgjigja e kryedemokratit, i cili është përgjigjur se socialistët punë quajnë vetëm vjedhjen.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Këta punë quajnë vjedhjen, po nuk vodhe këta thonë fle gjumë”, deklaroi Basha, duke iu referuar mazhorancës dhe duke i akuzuar për vjedhje.

Ditën e sotme kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi një takim me fermerët, të cilët i folën atij për kushtet e vëshira që detyrohen të punojnë duke theksuar mungeswn e subvensioneve.

(k.m/dosja.al)

  • Basha akuza Ramës e Braçes nga Divjaka: Kanë ngrënë e kanë pirë me banda
  • Një Koment në “‘Kemi dëgjuar se fle vetëm gjumë’/ Basha ironizon socialistët: Ata punë quajnë vetëm vjedhjen (VD)

    1. hajduti me i rendomte bertete kapeni hajdutine modern minjte e shiture antishqiptare qe duhene varure ne litare dhe te digjen

    Shto Koment