Editorial

“Kemi bërë gabime por jo faje, jemi nxituar po nuk e kemi nisur me strategji…”, historia e Koha Jonë në 30 vite

Si sot 30 vite më parë doli gazeta e parë e lirë në Shqipëri 'Koha Jonë'. Nga një kohë nën trysninë e pushtetit e deri në dixhitalizimin e sotëm, gazeta Koha Jonë tregon rrugëtimin në 30 vite.
Featured image of article: “Kemi bërë gabime por jo faje, jemi nxituar po nuk e kemi nisur me strategji…”, historia e Koha Jonë në 30 vite gazeta Koha Jone

TIRANË-  Sot gazeta ‘Koha Jonë’ mbush 30 vjet. Gazeta e parë e lirë në Shqipëri ‘Koha Jonë’ nisi rrugëtimin e saj si sot 30 vite më parë  pa zyra, pa makina, pa ligj.

Në një kohë kur njerëzit luftonin për demokracinë e vendit dhe me një makinë shkrimi të cilës i mungonin shkronjat dolën shkrimet e para që bënë historinë.

Gazeta filimin e ka në qytetin e Lezhës e më pas iu drejtuan Tiranës për ta bërë Shqipërinë të lirë, pa presionin dhe pazaret me pushtetin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me anë të një video ‘Koha Jonë’ ka treguar se si arriti t’ia dalë pa teknologjinë e sotme vetëm me pasionin dhe talentin.

(f.i/dosja.al)

Shto Koment