Politike

Presidentja e KE publikon VIDEO-n dhe tregon çfarë ndodhi sot në Bruksel: Jam ende e emocionuar për solidaritetin me Shqipërinë

Von der Leyen ka postuar një video të asaj se çfarë ndodhi në sot në Bruksel dhe shkruan se bashkësia ndërkombëtare tregoi solidaritet në ndihmat e dhëna për Shqipërinë.
Featured image of article: Presidentja e KE publikon VIDEO-n dhe tregon çfarë ndodhi sot në Bruksel: Jam ende e emocionuar për solidaritetin me Shqipërinë Usula von der Leyen, Presidente e KE

BRUKSEL- Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, shprehet se është ende e emocionuar për shumën e parave të mbledhura nga konferecna e donatorëve që u mbaj sot në Bruksel për të ndihmuar Shqipërinë.

Von der Leyen ka postuar një video të asaj se çfarë ndodhi në sot në Bruksel dhe shkruan se bashkësia ndërkombëtare tregoi solidaritet në ndihmat e dhëna për Shqipërinë.  “1,15 miliardë €! Unë jam akoma e emocionuar për solidaritetin që ka treguar bashkësia ndërkombëtare me Shqipërinë”, shkruan ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shqipëria ka arritur të mbledh më shumë se 1.15 miliardë € nga Konferenca e Donatorëve në Bruksel. BE, Franca, Italia, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Turqia kanë dhënë një kontibut të majmë, po ashtu dhe vendet e tjera pjesëmarrëse kanë dhënë kontributin e tyre që arriti shifrën mbi 1 miliardë. Miliona € janë dhuruar dhe nga bankat ndërkombëtare, si grante dhe hua. Presidentja e KE pas konferencës u shpreh se nuk e lënë kurrë Shqipërinë vetëm. Rama ishte i ekzaltuar nga shuma e mbledhur dhe tha se gjithça kaloi fantazinë e tij.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment