Aktualitet

Denoncimi i Kastriot Dervishit: Parku i Ministrisë së Brendshme do zhvendoset, sheshi do bëhet pallateve

Historiani shprehet se e gjithë kjo po bëhet që në këtë truall të ndërtohen pallate, pasi sipas tij shumë zyrtarë janë të angazhuar për betonizimin e Tiranës.
Featured image of article: Denoncimi i Kastriot Dervishit: Parku i Ministrisë së Brendshme do zhvendoset, sheshi do bëhet pallateve Kastriot Dervishi dhe Parku i Ministrisë së Brendshme

TIRANË- Historiani dhe ish-kreu i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi, bërë sot një denocnim, ku shkruan se parku i Ministrisë së Brendshme do zhvendoset. Në një postim në Facebook, Dervishi shkruan se parku i makinave të Ministrisë së Brendshme është në ditët e tij të fundit, pasi do të zhvendoset në Mullet, për shkak të ankesave nga banorët për zhurmën e krijuar.

Historiani shprehet se e gjithë kjo po bëhet që në këtë truall të ndërtohen pallate, pasi sipas tij shumë zyrtarë janë të angazhuar për betonizimin e Tiranës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Fotoja e publikuar nga Dervishi

A po na lë shëndenë parku i Ministrisë së Brendshme? Ditët e fundit, nga parku i makinave të MB-së kanë dalë zëra jo të klasifikuara sekret shtetëror (😅😅😅) se ky institucion do të zhvendoset në Mullet sepse paska “ankesa” nga banorët për zhurmën e krijuar. Besohet se destinacioni i ri i truallit do të jetë ndërtimi i pallateve. Këta zyrtarët e ndjeshëm ndaj “zhurmave”, mund ta linin truallin për ndërtimin e Arkivit të Sistemit të MB-së dhe potere motorrike nuk do kishte. Kaq të shqetësuar janë për betonimin e Tiranës dhe aspak për ndërtimin e institucioneve të domosdoshne për shtetin. Jam kureshtar me çfarë akti do ta përligjin këtë dorëzim te privati. Do ia kalojnë bashkisë e kjo më pas privatit?”, shkruan Dervishi.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment