Sport

Kartoni i kuq! Sulmuesi Riberi kërkon falje në rrjetet sociale

Në minutën e 52-të të ndeshjes, Franck Ribery ndërhyri ashpër ndaj Fabio Marescas dhe gjyqtari Maresca e ndëshkoi direkt me karton të kuq.
Featured image of article: Kartoni i kuq! Sulmuesi Riberi kërkon falje në rrjetet sociale
Përditësuar:

ITALI – Franck Ribery kërkon falje. Pas ndëshkimit me karton të kuq të drejtpërdrejtë kundër Genoa, sulmuesi francez Fiorentinës ka shkruar një postim të përzemërt në “Instagram”, në të cilin u kërkon falje shokëve të tij të skuadrës dhe jo vetëm:

“Djema, më vjen keq që ju lashë vetëm, nuk doja të ndërhyja keq dhe për këtë unë ju kërkoj falje, – lexon në profilin e Ribery në “Instagram”. – Ju luftuat deri në fund dhe ishit shumë të mirë dhe të kujdesshëm. Vazhdoni kështu! Forca Viola.”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndeshja Genoa-Fiorentina përfundoi në barazim 1-1. Në minutën e 52-të të ndeshjes, Franck Ribery ndërhyri ashpër dhe gjyqtari Maresca e ndëshkoi direkt me karton të kuq, duke e lënë Fiorentionën me 10 lojtarë për vazhdimin e lojës.

B.T (Dosja.al)

Shto Koment