Bota

Karburanti i la në det të hapur/ Shpëtohen 3 marinarët që ishin bllokuar në një ishull të Paqësorit

Burrat u gjetën në ishullin Pikelot në Mikronezi nga aeroplanët ushtarakë Australianë dhe SHBA. Ata kishin humbur për tre ditë pasi anija e  tyre u ndal për shkak të karburantit.
Featured image of article: Karburanti i la në det të hapur/ Shpëtohen 3 marinarët që ishin bllokuar në një ishull të Paqësorit SOS

MIKRONEZI- Tre marinarë mikronezë janë shpëtuar pasi ata ishin bllokuar në një ishull të vogël, të largët në Paqësorin Perëndimor janë shpëtuar. Kjo është bërë e ditur pasi ata kanë sinjalizuar duke shkruar fjalën ‘SOS’ në bregun e Paqësorit .

Burrat u gjetën në ishullin Pikelot në Mikronezi nga aeroplanët ushtarakë Australianë dhe SHBA. Ata kishin humbur për tre ditë pasi anija e  tyre u ndal për shkak të karburantit.

Mediat e huaja kanë bërë të ditur se të gjithë burrat janë gjetur shëndoshë e mirë Autoritetet në Guam. Autoritetet filluan kontrollin të Shtunën, pasi  marinarët nuk arritën ta kryejnë udhëtimin 42 km (26 milje) nga Pulaëat në atollet Pulap.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:BBC

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment