Showbiz

Kaq e pati dhe miqësia! Capital T dhe Ardian Bujupi i thonë ‘pa doreza’ atë që mendojnë për njëri tjetrin në Instagram: Nuk mi the kurrë në fytyrë…mos fol pas shpine

Miqesia mes Capital T dhe Ardian Bujupit eshte ne pikepyetje dhe vetem nje ballafaqim do mund ta sillte ate ne normalitet.
Featured image of article: Kaq e pati dhe miqësia! Capital T dhe Ardian Bujupi i thonë ‘pa doreza’ atë që mendojnë për njëri tjetrin në Instagram: Nuk mi the kurrë në fytyrë…mos fol pas shpine Capital T, Ardian Bujupi

KOSOVË-Reperi Capital T dhe Ardian Bujupi nuk janë më miq! Ishin deklaratat e njëpasnjëshme të Capital ato që mesa duket i kanë dhënë fund kësaj miqësie. Fillimisht në emisonin ‘Shiko kush luan’ aty ku tha se Bujupi kishte marrë famë nga ai e pak ditë më parë në ‘Gjoni Black’ ku u shpreh se nuk ka qënë mirënjohës sa duhet.

Ardiani është shumë djalë i mirë, por fatkeqësisht nuk e ka treguar maksimalisht veten si mirënjohës për këtë bashkëpunim. S’ia ka ditur vlerën aq shumë sa realisht i ka dhënë input në karrierën e tij. Atë kohë kur ka qenë ‘Andiamo’, Ardiani nuk ka pasur hit më të madh. Pas asaj ka bërë këngë të mira, ka bërë hite të tjera. Jo vetëm atij, edhe mua ma ka dhënë një push shtysë, më shumë sukses], por atij definitivisht ia ka dhënë një push më shumë në tregun shqiptar. S’ka pasur aq shumë koncerte, s’ka pasur hite në tregun tonë. Kështu që ai ka mbajtur atë qëndrimin e vet ‘Unë jam star-i i Gjermanisë’.”- është shprehur Capital.

Duket se këto deklarata kanë bërë që Bujupi të reagonte dhe në mënyrë publike.

“Nëse ia nisim kësaj pune vëlla, mos flit pas shpine por hyjmë Live dhe i shprehim gjërat, sukseset dhe meritat e kujt kanë qenë këngët etj, etj.”- shkroi Bujupi.

“Nuk është pas shpine, të flasësh në emision live. S’jam prej atyre që flas pas shpine. Ti nëse do, falim si të duash ti.”- iu kundërpërgjigj Capo duke marrë më pas një propozim për ti thënë këto fjalë në fytyrë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Nuk m’i the këto fjalë kurrë në fytyrë. Nuk e kuptoj planin tënd, ama shkojmë live sonte dhe i shprehim.”- shkroi Ardiani.

Duke qënë se këto deklarata nisën nga fjalët që Capital T tha para miliona njerëzve në emisione dhe jo vetëm në rrjete sociale na bën të mendojmë se në të vërtetë diçka po ndodh mes dyshes dhe nuk është shoë, siç ka ndodhur me të tjerë personazhe të njohur.

Mbetet për tu parë se si do të vijojë kjo situatë e tensionuar mes artistëve.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment