Showbiz

‘Kaq e pate’/ Ndahet me Loredanën, Mozzik i bën ‘diss’: S’ka më debate, hiqmu prej qafe (VD)

Mozziku shprehet se të dy ishin përfshirë në shumë debate dhe ishte pikërisht kjo arsyeja sepse lidhja e tyre kishte marrë fund. 
Featured image of article: ‘Kaq e pate’/ Ndahet me Loredanën, Mozzik i bën ‘diss’: S’ka më debate, hiqmu prej qafe (VD) Mozzik dhe Loredana

TIRANË– Reperi Mozzik ka lacuar mbrëmjen e djeshme këngën e tij më të fundit “Dhelpër dinake”, të cilën ia ka dedikuar ish-partneres së tij, Loredanës. 

Në tekstin e këngës, Mozziku shprehet se të dy ishin përfshirë në shumë debate dhe ishte pikërisht kjo arsyeja sepse lidhja e tyre kishte marrë fund. 

Ti moj dhelpën dinake, dhelpën dinake/ S’ka ma debate, qikaq e pate/ Hiqmu pi qafe,”- thotë ndër rreshta këngëtari. 

[Teksti i “Dhelper dinake”]

[Chorus]
Dhelpën dinake, e kom dit prej asaj nate
Jena lodh tu bo debate
Ti moj dhelpën dinake, dhelpën dinake
S’ka ma debate, qikaq e pate
Hiqmu pi qafe
Ishe kon ti dhelpën dinake, e kom dit prej asaj nate
Jena lodh tu bo debate
Ti moj dhelpën dinake, dhelpën dinake
S’ka ma debate, qikaq e pate
Hiqmu pi qafe

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

[Verse 1]
Ah, n’semafor t’kuq unë ty hina
E në kët’ dashni mora gjith’ dënima
E për mi la sot m’dhemb edhe shpina
Po e mira t’mirës që unë mirë po nina (prr)
S’e lo veten n’shi idiot, psikopat po s’jam unë njeri jot
Jom rrit n’shira e s’më vyn mu lotët
S’ka djalë ma t’mirë be pasha robt
Kom marr mësim, mos em thirr anonim n’telefon (nah nah)
Mos e prish gjumin tim, nah nah
S’ka diskutim e kom dit, t’kom me ba lajmërim, ehi
S’e di, s’e di dikush n’mes na hyri
Ku je mo s’po t’shoh as nga Myslym Shyri
E vetmja zhurmë sot n’ballkon osht’ bilbili
Unë pi bi shkurt e ti bjeri fyllit

[Chorus]
Dhelpën dinake, e kom dit prej asaj nate
Jena lodh tu bo debate
E moj dhelpën dinake, dhelpën dinake
S’ka ma debate, qikaq e pate
Hiqmu pi qafe
Ishe kon ti dhelpën dinake, e kom dit prej asaj nate
Jena lodh tu bo debate
Ti moj dhelpën dinake, dhelpën dinake
S’ka ma debate, qikaq e pate
Hiqmu pi qafe

[Verse 2]
Ehi, semafori gjelbërt mu mu dhez
E m’tha dashnia: “Hec veç këtu mos ngec”
I thashë: “Bohet mirë veç edhe pak t’pres pak”
Sa do që ta zgjat bohet veç edhe ma keq
U bonëm copë, copë, copë, copë, copë, copë
Çdo ditë tu u rrok, rrok, rrok, rrok, rrok
E ndjenjat ranë krejt n’tokë, tokë, tokë, tokë
Dielli i nxehtë dikur ja nisi me u ftof, ftof
E di mos ta nin se unë cohna, rrëzona po su lodhna
Zemra jem te miliona, bi bjen që po i livdona
Jom n’kerr mendoj s’di sa herë
A jam kon me ty unë najherë?
S’e di qysh nina dikën meniherë
A noshta ti je (ça je, ça je?)

[Chorus]
Dhelpën dinake, e kom dit prej asaj nate
Jena lodh tu bo debate
E moj dhelpën dinake, dhelpën dinake
S’ka ma debate, qikaq e pate
Hiqmu pi qafe
Ishe kon ti dhelpën dinake, e kom dit prej asaj nate
Jena lodh tu bo debate
Ti moj dhelpën dinake, dhelpën dinake
S’ka ma debate, qikaq e pate
Hiqmu pi qafe

(k.m./dosja.al)

Shto Koment