Aktualitet

‘Kapo’ i bandës së Durrësit i shpëtoi burgut përjetë, avokatët luajtën në Gjykatë ‘kartën e mëshirës’: Është sjellë mirë, ka probleme me shëndetin

Numri dy i bandës së Durrësit, gjithashtu ka deklaruar gjatë seancës se gjithashtu nuk është në gjendje të mirë shëndetësore.
Featured image of article: ‘Kapo’ i bandës së Durrësit i shpëtoi burgut përjetë, avokatët luajtën në Gjykatë ‘kartën e mëshirës’: Është sjellë mirë, ka probleme me shëndetin Endrit Dokle

KRUJË– Detaje të reja janë zbuluar nga seanca gjyqësore e zhvilluar në Gjykatën e Krujës, nga e cila fitoi lirinë Endrit Dokle. Mësohet se gjatë seancës avokatët e Dokles kanë kërkuar lirimin e klientit të tyre me pretentimin se gjatë 15 viteve burg ai ka pasue një sjellje të mirë.

Numri dy i bandës së Durrësit, gjithashtu ka deklaruar gjatë seancës se gjithashtu nuk është në gjendje të mirë shëndetësore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Endrit Dokle, i dënuari me burgim të përjetshëm për krime të kryera në emër të Bandës së Durrësit u lirua sot nga burgu me vendim të Gjykatës së Krujës. Vendimi u mor mesditën e sotme nga gjykatësja Enkelejda Hoxha, me argumentin se i dënuari ka kryer 3 të 4 e dënimit dhe kishgte sjellje të mirë në burg. Ky vendim pritet të apelohet nga prokuroria e Krujës.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment