Sport

Kapiteni i Tiranës: Kurrë nuk shkoj te Partizani, asnjë shifër nuk më blen dot

"Në këtë periudhë të karrierës që jemi, nuk është e këshillueshme të lëvizësh shumë"
Featured image of article: Kapiteni i Tiranës: Kurrë nuk shkoj te Partizani, asnjë shifër nuk më blen dot Gent Muça

Tirana këtë sezon është shumë pranë titullit kampion dhe në garë edhe për Kupën e Shqipërisë. Kapiteni i bardhebluve, Gent Muça, ndihet më i sigurt se kurrë në këtë skuadër, e cila pritet të shpallet kampione e Superligës edhe nëse kampionati nuk vijon.

Pas një kalvari dëmtimesh, senatori i Tiranës ka rimarrë rolin e liderit në fushë dhe dëshira e tij është ta mbyllë karrierën te bardheblutë, edhe nëse do t’i vinte një ofertë nga rivalët e përjetshëm, Partizani.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Nuk ka rrogë që më blen për të shkuar te Partizani. Këtë e them pa asnjë mendjemadhësi. Ka gjasa që nuk do të ndodhë kurrë. Në këtë periudhë të karrierës që jemi, nuk është e këshillueshme të lëvizësh shumë. Te Bylisi dhe Dinamo kam qenë i huazuar nga Tirana”, u shpreh 33-vjeçari.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment