Aktualitet

Kapet shtetasi i shpallur në kërkim, arrestohet autori i plagosjes së policit, në pranga bien dhe 5 persona të tjerë

7 persona kanë rënë në prangat e Policisë së Tiranës në 24 orët e fundit, mes tyre dhe një person që ishte shpallur në kërkim
Featured image of article: Kapet shtetasi i shpallur në kërkim, arrestohet autori i plagosjes së policit, në pranga bien dhe 5 persona të tjerë
Përditësuar:

TIRANË– Shtatë persona kanë rënë në pranga të policisë pasi kanë shkelur ligjin në mënyra të ndryshme. Kështu, shtetasi Çim Proshka, 44 vjeç u arrestua në Kavajë pasi ishte i shpallur në kërkim me dënimin e 1 vit dhe 4 muaj burg.

D.S., 59 vjeç, pasi ka kundërshtuar punonjësit e Policisë Bashkiake, pasi nuk ishte dakort për vendosjen e një mase administrative. Gjithashtu, ky shtetas në tentativë për t’u larguar me mjetin e tij ka dëmtuar lehtë në këmbë punonjësin e Policisë Bashkiake, i cili pas u mjekua doli nga spitali.

Në pranga ranë dhe shtetasit A.G., 37 vjeç, A.B., 42 vjeç, dhe E.K., 43 vjeç, pasi janë kapur në flagrancë duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur; A.K., 58 vjeç, pasi në rrugën “5 Maji”, u kap duke drejtuar mjetin pa lejen përkatese.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Njoftimi i Policise:

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kavajë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim kombëtar, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, u kap dhe u bë ekzekutimi i urdhërit të Prokurorit, për shtetasin në kërkim Çim Proshka, 44 vjeç, banues në Kavajë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Kavajë, e ka dënuar me 1 vit e 4 muaj burg. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit D.S., 59 vjeç, sepse ka kundërshtuar punonjësit e Policisë Bashkiake, pasi nuk ishte dakort për vendosjen e një mase administrative. Gjithashtu, ky shtetas në tentativë për t’u larguar me mjetin e tij ka dëmtuar lehtë në këmbë punonjësin e Policisë Bashkiake, i cili pas u mjekua doli nga spitali. Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit G.B., 22 vjeç, pasi ka përndjekur dhe ushtruar dhunë psikologjike ndaj të dashurës së tij. Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve : A.G., 37 vjeç, A.B., 42 vjeç, dhe E.K., 43 vjeç, pasi janë kapur në flagrancë duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur; A.K., 58 vjeç, pasi në rrugën “5 Maji”, u kap duke drejtuar mjetin pa lejen përkatese. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment