Aktualitet

Kapet me 31 kilogram kanabis në Itali, arrestohet 31-vjeçari shqiptar, si ra i riu në gjurmët e policisë 

Arrestimi i tij është bërë në kuadër të një operacioni, ku policia kishte rënë në gjurmët e shqiptarit pasi ky i fundit i kyente lëvizje të dyshimta në qytetin e Venecias. Sipas medive vendase, nëse kanabisi nëse do të ishte shitur do të kishte vlerën e 150 mijë eurove.
Featured image of article: Kapet me 31 kilogram kanabis në Itali, arrestohet 31-vjeçari shqiptar, si ra i riu në gjurmët e policisë  Foto Ilustruese

ITALI– Një 31-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e sotme nga policia italiane, pasi këto të fundit e kanë kapur me me 31 kilogramë drogë, brendqa banesës së tij. Arrestimi i tij është bërë në kuadër të një operacioni, ku policia kishte rënë në gjurmët e shqiptarit pasi ky i fundit i kyente lëvizje të dyshimta në qytetin e Venecias. Sipas medive vendase, nëse kanabisi nëse do të ishte shitur do të kishte vlerën e 150 mijë eurove.

Gjatë kontrollit në banesën e tij, policia ka sekuestruar 48 çanta të mbyllura të mbushura me kanabis të cilat ishin fshehur brenda në papafingo. Po ashtu karabinerët kanë sekuestruar edhe një aparat celular dhe një peshore elektronike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Autoritetet kanë nisur hetimet për të kuptuar rrugën se nga ku vinte droga. Tashmë ai ndohet brenda hekurave dhe akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike i është dërguar Prokurorisë së Venecias.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment