Aktualitet

FOTOT/ Kapen 140 kg drogë në kufirin austriak brenda kamionit të nisur nga Shqipëria, arrestohet drejtuesi i mjetit

Fotot e siguruara tregojnë kamionin dhe drogën e gjetur poshtë dyshemesë, e cila ishte e ndarë në pako.
Featured image of article: FOTOT/ Kapen 140 kg drogë në kufirin austriak brenda kamionit të nisur nga Shqipëria, arrestohet drejtuesi i mjetit Foto ilustruese (hashash)

ITALI– Një sasi e madhe me lëndë narktotike është kapur nga policia austriake. Syri.net bën të ditur se 140 kg hashash është kapur nga policia, në një kamion të nisur nga Shqipëria.

Fotot e siguruara tregojnë kamionin dhe drogën e gjetur poshtë dyshemesë, e cila ishte e ndarë në pako.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri tani është arrestuar drejtuesi i kamionit, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur. Policia po vijon hetimet për të zbuluar se kush fshihet pas ngarkesës së madhe të lëndës narktotike.

(A.B)/ Dosja.al

Shto Koment