Sport

Kapelo: “Juvja po kthehet, por Interi është pretendent”

“Skuadra po kupton se çfarë dëshiron Pirlo Ata do të përpiqen të rikuperojnë me Napolin dhe mbi të gjitha, të fitojnë ndeshjen kundër Interit”
Featured image of article: Kapelo: “Juvja po kthehet, por Interi është pretendent”

ITALI – “Juventus po kthehet, ata po gjejnë identitetin dhe kanë më pak probleme me lojën”, – ka deklaruar Fabio Kapolo, ish-trajneri i shquar i Juves në radio “Anch’io la sport”, i cili është shprehur se Kristiano Ronaldo dhe shokëve të tij të skuadrës së “Zonjës së Vjetër” janë rikthyer në luftën për titullin e kampionatit.

“Skuadra po kupton se çfarë dëshiron Pirlo, – ka shtuar Kapelo. – Ata do të përpiqen të rikuperojnë me Napolin dhe mbi të gjitha të fitojnë ndeshjen kundër Interit, e cila mbetet e preferuara ime. Juvja ka skuadrën më të mirë dhe mund të jetë më e freskët në çdo kohë”,- ai shtoi. – Dhe mbi të gjitha, pavarësisht mungesës së Kristiano Ronaldos. Në ndeshjen Roma-Inter, pashë dy ekipe konkurruese për kampionatin,”– është shprehur ish-trajneri i njohur Fabio Kapelo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

Shto Koment