Aktualitet

Kaosi në Kakavijë/ Dy të moshuar nisen me urgjencë drejt spitalit të Gjirokastrës

Dy të moshuar nisen me urgjencë drejt spitalit të Gjirokastrës. Ata kishin shumë orë që po mbanin radhë në këtë pikë doganore.
Featured image of article: Kaosi në Kakavijë/ Dy të moshuar nisen me urgjencë drejt spitalit të Gjirokastrës Foto nga radha në Kakavijë

GJIROKASTËER- Dy të moshuar, të cilët ishin duke pritur në radhë në pikën doganore të Kakavijës janë nisur me urgjencë drejt spitalit.

Mësohet se të moshuarit nuk ndiheshin mirë, pasi prej orësh po qëndronin në radhë për të kaluar kufirin.

Ndërkohë, në pikën kufitare të Kakavijës, situata është bërë shumë alarmante. Vargu i makinave ka arritur deri në Jorgucat, në një distance rreth 20 kilometra që nga pika kufitare.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Qytetarët po qëndrojnë mes diellit dhe nuk dihet se kur mund të kalojnë kufirin. Ministria e Jashtme shqiptare nuk po i jep një zgjidhje situatës. Sipas saj,  vonesat nuk shkaktohen nga policia greke, po prej autoriteteve shëndetësore.

J.V/Dosja.al

Shto Koment