E Premte, 4 Dhjetor, 2020
Full Ads
Aktualitet

Kanë një vit që presin ekspertizën e pallatit, banorët e Durrësit protestojnë para SPAK

Banorët e pallatit numër 8 në qytetin e Durrësit, shprehen se hetimet po vonohen qëllimisht për të mbuluar përgjegjësit.
Featured image of article: Kanë një vit që presin ekspertizën e pallatit, banorët e Durrësit protestojnë para SPAK Godina e SPAK

TIRANË– Banorët e Durrësit kanë dalë ditën e sotme në protestë para SPAK pasi kanë një vit që presin ekspertizën e pallatit që ka pësuar dëmtime nga tërmeti i një viti më parë.

Banorët e pallatit numër 8 në qytetin e Durrësit, shprehen se hetimet po vonohen qëllimisht për të mbuluar përgjegjësit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Prokuroria po e zvarrit çështjen, pasi ekspertizat kanë përfunduar dhe pallati duhet të shembet. Po i manipulojnë gjërat. SPAK të marrë çështjen në dorë”.- thonë ata.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment