Rajoni

Kandidatja e AAK-së ‘përplaset live’ me kandidatën e VV-së: A e ke prek ndonjëherë flamurin e Kosovës?

Ndërsa, Mimoza Shala nga Vetëvendosja e ka mohuar se ka djegur flamurin e Kosovës, duke thënë se e ka bërë një shok i saj.
Featured image of article: Kandidatja e AAK-së ‘përplaset live’ me kandidatën e VV-së: A e ke prek ndonjëherë flamurin e Kosovës? Burbuqe Bakija Deva dhe Mimoza Shala

KOSOVË- Kandidatja për deputete në Gjakovë Burbuqe Bakija Deva nga koalicioni AAK-PSD dhe kandidatja për deputete e VV-së, Mimoza Shala janë përplasur, në lidhje me temën e flamurit.

Teksa ishin të ftuara në debatin televiziv Frontal të televizionit T7, kandidatja nga AAK-PSD iu drejtua Mimoza Shalës, duke i thënë pse ajo e ka djegur flamurin e Kosovës dhe se a e ka prekur ndonjëherë atë.

A e ke preke najhere flamurin, po  ti e ke kallë flamurin e Kosovës. Është fotografia që e dëshmon, ke dalë në fotografi, tu festu. Ti e ke kallë e ke dalë në foto”, ka thënë Burbuqe Bakija Deva.

Ndërsa, Mimoza Shala nga Vetëvendosje e ka mohuar se ka djegur flamurin e Kosovës, duke thënë se e ka bërë një shok i saj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Unë se kam kallë, e ka kallë një mik i imi, Elbasan Morina. Unë po mendoj që ti je ma e ngritur, nuk duhesh me folë me gjuhë te komenteve të facebook-ut”, u shpreh Shala.

(a.m/dosja.al)

 

Shto Koment