Politike

Kandidati nga lista e PD-së Ibri Sako s’pranon mandatin, i vë flakën kërkesës së KQZ-së (VIDEO)

Ibri Sako, kandidati i radhës në listën e PD-së për Elbasanin, nuk ka pranuar mandatin. Ai i ka vënë flakën kërkesës së KQZ-së.

ELBASAN- Kandidati i radhës nga Partia Demokratike në qarkun e Elbasanit, Ibri Sako, nuk ka pranuar të marrë mandatin e deputetit, pas kërkesës së dërguar nga KQZ në mënyrë zyrtare.

Ai shprehet se “nisur nga rrethanat në të cilat ndodhet vendi, unë nuk pranoj mandatin e deputetit për në Kuvendin e Shqipërisë, të cilin e konsideroj ilegjitim dhe të dalë nga një proces i deformuar zgjedhor me shitblerje votash dhe me përfshirjen e grupeve kriminale në zgjedhje”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në formë demonstrative proteste, Sako i ka vënë flakën kërkesës së KQZ-së, duke thënë se kështu djeg edhe mandatin.

(B.B & A.S/ Dosja.al)

Një Koment në “Kandidati nga lista e PD-së Ibri Sako s’pranon mandatin, i vë flakën kërkesës së KQZ-së (VIDEO)

  1. Hero
    Symbol of free speech

Shto Koment