Aktualitet

Kandidatët për tu bërë agjent të FBI-së shqiptare kalojnë në fazën e fundit, i nënshtrohen makinës së vërtetës

Sot ka nisur testin e poligrafit, apo siç njihet ndryshe makinës së të vërtetës, e cila eshte dhe faza e fundit e kandidateve per BKH-ne.
Featured image of article: Kandidatët për tu bërë agjent të FBI-së shqiptare kalojnë në fazën e fundit, i nënshtrohen makinës së vërtetës Testi i poligrafit

TIRANË– Kandidatët e kualifikuar në garën si agjentë të FBI-së shqiptare (Byronë Kombëtare të Hetimit, BKH) kanë nisur sot testin e poligrafit, apo siç njihet ndryshe makinës së të vërtetës.

Kjo është faza e fundit e garës dhe vjen pas procesit të deklarimit të pasurisë. Testi i poligrafit bëhet nga anëtarë të SHÇBA, kreu i SPAK-ut dhe anëtarët e komisionit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për për plotësimin e 60 hetuesve të BKH-së, gara pritet që të rihapet sërish në fillim të vitit 2021.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment