Aktualitet

Kanabis dhe armë në shtëpi, arrestohet 45 vjeçari në Fier, kërkohej në Itali për trafik heroine (VD)

Falë informacioneve nga qytetarët, Policia ka shkuar në banesën e 45-vjeçarit Fredi Genica, në fsharin Dërmënas. 

FIER– Një 45-vjeçar është arrestuar pasi ishte dënuar me 18 vite burg nga Gjykata e Milanos për trafik heroine.

Falë informacioneve nga qytetarët, Policia ka shkuar në banesën e 45-vjeçarit Fredi Genica, në fsharin Dërmënas. 

Gjatë kontrolleve në banesën e tij, Policia gjeti dhe sekuestroi një sasi lënde narkotike kanabis dhe 1 armë gjahu tip “Karabinë”.

NJOFTIMI I PLOTË:

Fier

Finalizohet operacioni i koduar “Dërmënas”.

Operacion për kapjen e personave shumë të kërkuar, të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Operacion nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me FNSH Fier dhe Interpol Tirana.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar me 18 vite e katër muaj burg.

Sekuestrohet një sasi lënde narkotike kanabis dhe 1 armë gjahu “Karabinë”.

Operacioni u zhvillua në fshatin Dërmënas, ku në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative dhe punës së mirëorganizuar, në banesën e tij u kap dhe ndalua shtetasi:

•F. G., 45 vjeç, banues në Dërmënas.

Ky shtetas është shpallur në kërkim nga Interpol Tirana në datën 20.01.2016, pasi Gjykata e Milanos Itali e ka dënuar me 18 vite e 4 muaj burg për veprën penale “Organizatë kriminale me qëllim trafik droge (Heroinë) në sasi të mëdha”.

Gjatë operacionit u sekuestrua edhe një sasi lëndë narkotike kanabis dhe 1 armë gjahu “Karabinë”.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.

(k.m.dosja.al)

Shto Koment