Politike

Kamza “besnike”, bastioni historik i demokratëve nuk tradhton, PD kryeson me mijëra vota diferencë, e ndjek PS… në fund edhe LSI (SHIFRAT)

Nga 130 qendra votimi janë numëruar rreth 72 qendra votimi, ku rezultati është dukshëm në favor të PD.
Featured image of article: Kamza “besnike”, bastioni historik i demokratëve nuk tradhton, PD kryeson me mijëra vota diferencë, e ndjek PS… në fund edhe LSI (SHIFRAT) Foto ilustrim

KAMEZ– Kamza, bastioni historik i demokratëve në qarkun e Tiranës edhe kësaj here nuk ka zhgënjyer. Nga 130 qendra votimi janë numëruar rreth 72 qendra votimi, ku rezultati është dukshëm në favor të PD.

Rezultati deri më tani në Kamëz është:

Partia Socialiste 11546

Partia Demokratike 14229

Lëvizja Socialiste për Integrim 1635

PSD 1222.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

Rezultati është larg vitit 2017, kur PD mori 21352 vota, PS mori 15.358 vota dhe LSI 5228.

LAJMI KRYESOR: HAP PAS HAPI/ Numërohen mbi 45.3% e kutive në vend! PS-ja me diferencë të lehtë! PD-LSI në rritje, prijnë në Veri, Tom Doshi ‘lëshon karrigen’ në mënyrë të papritur: KQZ të më zëvendësojë

(F.g/dosja.al)

Shto Koment