Bota

Kamioni me 39 viktima në Angli, arrestohen burrë e grua që trafikonin emigrantët

Të arrestuarit mësohet të jenë nga 38 vjeç me origjinë nga qyteti Uarington i Anglisë. Ata do të akuzohen për vrasje dhe për trafikim njerëzish.
Featured image of article: Kamioni me 39 viktima në Angli, arrestohen burrë e grua që trafikonin emigrantët Kamioni me viktimat

ANGLI– Një çift, burrë e grua kanë rënë në pranga, pasi dyshohet të kenë lidhje me vdekjen e 39 personave, trupat e të cilëve u gjetën në një kamion-frigorifer këtë javë, në juglindje të Anglisë.

Të arrestuarit mësohet të jenë nga 38 vjeç me origjinë nga qyteti Uarington i Anglisë. Ata do të akuzohen për vrasje dhe për trafikim njerëzish.

Kamioni me 39 viktima u gjet orët e para të mëngjesit të mërkurës në një park Essex. Gjithashtu është arrestuar shoferi 25-vjeçar i mjetit të transportit Mo Robinson, 25 vjeç nga Irlanda e Veriut.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Frigoriferi kamion besohet se ka hyrë në Britani nga Belgjika.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment