Bota

Kamioni me 39 kufoma në Britani, zbulohen detaje të tjera, identifikohet shoferi (FOTOT)

Mediat vendase kanë publikuar fotot të shoferit 25-vjeçar, Mo Robinson, i cili ishte jetonte në Irlandën e Veriut. 
Featured image of article: Kamioni me 39 kufoma në Britani, zbulohen detaje të tjera, identifikohet shoferi (FOTOT) Mo Robinson

BRITANI E MADHE- Detaje të tjera kanë dalë në pah pas ngjarjes së rëndë, ku 39 persona u gjetën të vdekur brenda një kamioni.

Mediat vendase kanë publikuar fotot të shoferit 25-vjeçar, Mo Robinson, i cili ishte jetonte në Irlandën e Veriut.  Mësohet se ai ishte larguar nga shtëpia e tij, në një fshat të vogël afër Portadoën, në fundjavë për të marrë kamionin nga porti i Purfleet.

25-vjeçari është arrestuar nga Policia vendase, pasi akuzohet për vrasje të 39 personave, mes tyre edhe të një adoleshenti.  Robinson postonte vazhdimisht foto në rrjetet sociale, ku dukej edhe kamioni.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kamioni me 39 viktima u gjet orët e para të mëngjesit të sotëm në një park Essex, dhe deri më tani është arrestuar shoferi 25-vjeçar i mjetit të transportit. Tanimë autoritetet britanike po punojnë për identifikimin e “pasagjerëve”.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment