Politike

“Kam raport personal”, Gent Cakaj flet Baton Haxhiun: E kam njohur në moshën 15 vjeçare, por nuk ndikon tek unë

Caka ka thënë se nuk është e vërtetë që ai është paguar nga gazetari Baton Haxhiu, ndërsa ka shtuar se njohja ka nisur që kur ka qenë pjesë e Vetëvendosjes.
Featured image of article: “Kam raport personal”, Gent Cakaj flet Baton Haxhiun: E kam njohur në moshën 15 vjeçare, por nuk ndikon tek unë Gent Cakaj dhe Baton Haxhiu

KOSOVË- Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka folur sot në lidhje me marëdhënien që ka ai me gazetarin Baton Haxhiu. I ftuar në emisionin “Pressing” në T7 në Kosovë, ka treguar se kur ka njohur për hërë të parë Haxhiun.

Caka ka thënë se nuk është e vërtetë që ai është paguar nga gazetari Baton Haxhiu, ndërsa ka shtuar se njohja ka nisur që kur ka qenë pjesë e Vetëvendosjes.

Nuk kam marrë pagë. Unë jam marrë me sondazhe, por nuk kam marrë pagë mujore. Ajo çka është e vërtetë është se unë me z. Haxhiu kam raport personal. E takoj vazhdimisht, por qëndrimet e mia politike janë të miat. Kjo deklaratë spekulon padrejtësisht. Unë z. Haxhiu e kam njohur në moshën 15 vjecare, pikërisht nga VV sepse detyra që e ka pasur është shpërndarja e gazetës. Me z. Haxhiu kam rivendosur kontakt me z. Haxhiu, pasi dy profesorët e mi në Universitetit të Prishtinës, Astrit Salihu dhe Blerim Latifi kanë pasur shoqëri me të”, ka treguar Caka.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gent Cakaj është akzuaur gjithmonë se ai në politikë ka hyrë me mbështetjen e Baton Haxhiur dhe është ky i fundit që e promovon atë tek Rama.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment