Sport

“Kam pasur lidhje me shumë femra,nuk di sa fëmijë kam”, Pele zbërthehet për jetën e tij private: Të jem i ndershëm…

. Tashmë në moshën 80-vjeçare, Pele ka qenë një nga sulmuesit më të famshëm në botë në kohën e tij dhe është martuar zyrtarisht tre herë
Featured image of article: “Kam pasur lidhje me shumë femra,nuk di sa fëmijë kam”, Pele zbërthehet për jetën e tij private: Të jem i ndershëm… Pele
Përditësuar:

BRAZIL-Së bashku me Diego Armando Maradonës ai është futbollisti më i fortë në histori: padyshim që po flasim për Pele. Braziliani ka zbuluar një sfond në lidhje me jetën e tij private, ish-futbollisti ka konfirmuar se ai ka pasur kaq shumë marrëdhënie sa ka humbur numrin e fëmijëve. Tashmë në moshën 80-vjeçare, Pele ka qenë një nga sulmuesit më të famshëm në botë në kohën e tij dhe është martuar zyrtarisht tre herë, por ka pranuar se ka pasur shumë lidhje martesore, nga një pjesë e madhe e të cilave kanë ardhur në jetë edhe fëmijë. Një konfirmim i tillë erdhi nga dokumentari i Netflix.

“Të jem i ndershëm, kam pasur shumë lidhje jashtëmartesore, nga një pjesë e të cilave kemi sjellë në jetë edhe fëmijë. Megjithatë për ekzistencën e fëmijëve, jam vënë në dijeni shumë kohë më vonë”, tha Pele.

Fëmijët e Peles

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kelly, Edinho, Jennifer dhe binjakët Joshua dhe Celeste janë fëmijët e lindur nga marrëdhëniet me dy gratë e para Rosemeri dos Reis Cholbi dhe Assiria Lemos Seixas. Më pas, vajza Flavia lindi nga marrëdhënia me gazetaren Lenita Kurtz. Ish-modelja Maria da Graca Xuxa kishte pasur një lidhje me O Rei dhe tha: “Ai tha se ishte një marrëdhënie e hapur, por ishte e hapur vetëm për të”. Vetë Pele nuk u fsheh: “Gruaja ime e parë, vajza e parë, e dinte. Unë kurrë nuk kam gënjyer ”.

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment