Aktualitet

“Kam një fëmijë që më pret!” Asnjë mëshirë për kontrollorët, Flora Ndreca shoqërohet në polici sapo del nga emisioni

Vetë Ndreca tha me lot në sy që në studio se ishte përgatitur për të shkuar në polici, edhe pse kishte një fëmijë të vogël që e priste në shtëpi.
Featured image of article: “Kam një fëmijë që më pret!” Asnjë mëshirë për kontrollorët, Flora Ndreca shoqërohet në polici sapo del nga emisioni Flora Ndreca

TIRANË– Kontrollorja Flora Ndreca është shoqëruar në polici. Ajo ishte mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku dhe tregoi anën e saj të historisë për protestën e nisur nga kontrollorët e Albcontroll dhe në momentin që ka dalë prej aty, është shoqëruar në polici.

Vetë Ndreca tha me lot në sy që në studio se ishte përgatitur për të shkuar në polici, edhe pse kishte një fëmijë të vogël që e priste në shtëpi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dosja.al raportoi më herët se Porkuroria e Tiranës ka nisur hetimet për protestën dhe po zbulon rolin e çdo kontrollori. Bashkë me Ndrecën në Prokurori e polici kanë përfunduar shumë kontrollorë të tjerë.

(f.m/dosja.al)

5 Komente në ““Kam një fëmijë që më pret!” Asnjë mëshirë për kontrollorët, Flora Ndreca shoqërohet në polici sapo del nga emisioni

 1. Votoni Ramen dhe ne burg jemi te gjithe.Do ju heqin nga puna dhe do ju zevendesojne me bangladesharet,besniket e partise

  • Ore Turr dhe Rez nuk keni tru ne koke
   jeni koktrashe te Saliut dhe te Metes.Meqe ju vjen keq per to shko bejeni ju burgun e tyre.Ne burg sa ti dalin syte .Kjo qe qan se ka nje femi te vogel te mendonte me pare per kete.Te falenderoj mikun politikan qe e ka futur ne pune sepse jam shume me e mencur me e shkolluar se kjo femer por nuk me ka futur njeri ne ate pozicion pune sepse skam familjar ne poste te larta politike.
   Ne burg sepse atij kontrollorit Trebiska sic e pash ne TV Klan tek Opinion me te vertete ishte i stresuar sepse ishin mbaruar leket qe te merrte dozen e kokaines se duket 1000% konsumator droge.
   Krahasohen me kontrolloret gjermane qe marrin 224mije euro ne vite dhe keto marrin 4400×12=52800$
   Po e dini qe inxhinieret gjermane marrin 55mije euro ne vit pra 4 here me pake se kontrolloret
   Kontrolloret shqiptare marrin 52800 $ ne vite ndersa inxhinieret shqiptare 9600$ ne vit pra kontrollet shqiptare perfitojne 5.5 here me shume ne vit se nje inxhinier qe punojne ne privat se per ata qe punojne ne shtet eshte akoma me i madh hendeku
   Pikerisht se kane ate stres ne pune ata nuk punojne 26 dite ne muaj sic punon nje inxhinier por 17 dite plus pushime me te medha vjetore.
   Cdo page eshte ne varesi dhe te nivelit te pagave te shtetit
   Prandaj te dashur Turra apo Reza si dhe te tjere militante te Saliut dhe Ilirit ata nuk jane te stresuar por te politizuar.
   Zbatues i grushtit te shtetit Meta-Saliu eshte vellai i demoktrates Jorida Tabaku qe eshte pjese e 65 vetave te punesuar .Keta 65 kontrollore te privilegjuar jane punesuar aty jo se jane te mencur dhe me te shkolluar se ne te tjeret por se familjaret e tyre i kane KOQET E MEDHA POLITIKE
   Le te vijne e te punojne punetore, specialiste jo nga Bangladeshi por dhe nga fundi i fundit te botes se 4 sepse tek ne ata qe duhet te ishin punetore te kualifikuar i shiti Sala dhe Iliri diploma dhe me ato kartona te blere duan pune te mire dhe te fitojne shume se do lajne dhe leket e kartonit.Te dridhet mishi te prishet nje pajisje se nuk gjen dot usta se ato qe pretendojne se jane ustallare ne vend qe ta rregullojne te rregullojne kuleten tende duke ta shpuar.

  • Jo ma mire votojme Ilirin se ka bere shume pune bashke me Monen per te mbushur xhepat. Dhe per ti derguar kalamajte ne Angli. Apo Bashen qe e ka familjen ne Holland apo Saliun qe nuk la njeri pa vrare bashke me Gerdecin.

 2. Vodhi sa plasi Balluku e tani thot grusht shteti. Jepini ate qe i takon cdokujt po keshtu edhte kur qeverisin komunistet diktature duan

 3. Duhet te pushohen nga puna te gjithe kontrolloret qe kane refuzuar te paraqiten ne pune per cfardo look arsyje.Ata nuk e meritojne rrogen 5000dollateshe we marrin. Sigurisht jane persona te pushtetareve jo te meritokracise. Askush nuk duhet te jete mbi ligjin. Ligji duhet te jete i shenjte.. Zevendesimi I te gjitheve eshte reforma e domosdoshme. Athere kuptohet vlera e vertete e shtetit.

Shto Koment