Aktualitet

“Kam mbetur shtatë ditë pa ngrënë, vetëm me ujë”, Hetem Ramadani zbulon se si e kaloi Covidin në Dubai

Ramadani ka theksuar se pacientëve me Covid nuk u këshillohet të rrinë pa ngrënë pasi trupi krijon qeliza të ndryshme.
Featured image of article: “Kam mbetur shtatë ditë pa ngrënë, vetëm me ujë”, Hetem Ramadani zbulon se si e kaloi Covidin në Dubai Hetem Ramadani

TIRANË– Themelues i Health Revolution, Hetem Ramadani ka deklaruar se ka qendruar shtatë ditë pa ngrënë ushqim, vetëm me ujë.

Ai ka treguar se ishte në Dubai në atë periudhë, madje luante edhe tenis.

Ramadani ka theksuar se pacientëve me Covid nuk u këshillohet të rrinë pa ngrënë pasi trupi krijon qeliza të ndryshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kam mbetur shtatë ditë pa ngrënë, vetëm me ujë. Nëse nuk hanë aktivizohet opoptozish dhe aktivizohen qelizat kancerogjene nëse hanë. Problem është se varet nga ushqimi që hamë, kam ndejt 7 ditë pa ngrënë në Dubai në 50 gradë celsius dhe luaja tenis. Pacientët e mi ka ndejtur 33 ditë pa ushqim, pasi pas 33 ditësh trupi nuk ka uri, krijon trupi molekula që nuk na nevojë. Ndërsa nga covid nuk këshillohet të rriuni pa ngrënë tre ditë se trupi krijon qeliza të ndryshme. Këshillohet vitamina, fara që përmban kalium, antioksidant. Për ndryshe në spital nuk po i ushqejnë mirë i japin bukë dhe nuk po e ecin mirë me shëndetin, pasi infalmacioni rritet”, tha Ramadani.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment